Reformikate Liberalismi akadeemia tähistab liberalismi päeva

Reformierakonna idoloogilist suunda aitab ühiskonnas juba 5 aastat tutvustada ka Liberalismi akadeemia nimeline ühendus. Näiteks täna on isadepäev ja ühtlasi ka esimest korda tähistatav liberalismi päev. See esmakordne sündmus oli sedavõrd oluline, et isegi Eesti Reformierakonna Ringhääling (ERR) kajastas seda Vikerraadio hommikustes uudistes.

Akadeemia kodulehelt hakkab silma, et ürituse teade avalikustati 9. novembril ja päeva ise tähistatakse 13. novembril. See on ülimalt lühikese etteteatamisega üritus. Info avalikustatakse neljapäeval ja juba pühapäeval eeldatakse osalejaid. Ilmselt on tegemist siseringi üritusega, et see tingis info sedavõrd hilise avalikustamise.

Millest saab seostada Liberalismi akadeemiat Eesti Reformierakonnaga? Ennekõike seal lehel toodud inimeste nimedest. Eelnevad teated olid:

Kaja Kallas: riigi sekkumine majandusse toob rohkem kahju kui kasu 27.02.2011
Rait Maruste: Eesti areng on märkimisväärne 27.02.2011

Mõlemad esinejad on Riigikogusse valitud Reformierakonna liikmed. Nende teadete ilmumine veebruaris seostub ilmselt valimistega, õigupoolest käis sellel ajal juba eelvalimine, sest elektrooniline eelhääletus algas 24. veebruaril. Samuti sai 28. veebruarist eelhääletada jaoskondades pabersedelitega.

Pühapäevase ürituse esinejad on samuti Reformierakonnaga lähedalt seotud inimesed, kes on olnud nende palgal või kandideerinud valimistel: Rain Rosimannus oli eelmises Riigikogus, Kristen Michal oli varem peasekretär ja nüüd on justiitsminister ning Siim Kallas oli reformierakonna vapiloom ehk minister, peaminister ja nüüd Euroopa Komisjoni volinik.

Kontaktide lehel on samuti ära toodud Reformierakonna struktuurides töötanud inimesed: Rain Rosimannus, kes peetakse partei ideoloogiks ning Annika Arras, kes oli 2011. aasta valimiskampaania juht, praegu tööl peaministri büroos.

Viimane näide seoste kohta on akadeemia veebilehe www. liberalism.ee asumin serveris vps.reform.ee ehk samas serveris kui Eesti Reformierakonna koduleht.

Pole vist üllatav lugeda Äriregistrist, et selle sihtasutuse juhatusse kuulub Remo Tiigirand, kes on samuti selle erakonna liige ja kellele kuuluvad firmad omavad ka kaubamärke “Paremad uudised”, “Reformikiri,” “Eesti Teataja” ning “Tallinna Teataja”.

Kurb, et liberalismi päevana lörtsitakse ära isadepäev.

Liberalismi päeva tähistamise kava aadressilt www.liberalism.ee
Liberalismi päeva tähistamise kava aadressilt www.liberalism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga