Prostituute vedanud taksojuht sai rangemalt karistada kui tapja reformikas Andrei Andrejev

Reformierakondlik kohtusüsteem on jõudnud olukorrani, kus 2008. aastal 4 kuu jooksul kümnel korral (10) prostituute Pärnus kliendi juurde viinud taksojuht sai reaalse vanglakaristuse, mis ületas isegi 3 lasuga inimese tapnud mehe vangistust.

Taksojuhti karistati 4410 euro (69 000 krooni) suuruse rahalise karistuse ja reaalse vangistusega 7 aastat 9 kuud ja 27 päeva. Tegemist on väga karmi karistusega, sest ta vabaneb ju alles 2019. aasta kevadel.

Eriti Reformierakondliku ringhäälingu juhi kohal olnud Andres Jõesaar põhjustas liiklusavarii, milles hukkus 1 noor inimene ja teine sai vigastada. Karistuseks mõisteti talle 7. märtsil 2011 ühe(1) aasta ja kuue kuu pikkune vangistus 18 kuu pikkuse katseajaga. Kui tema käitub korralikult 2012. aasta 7. septembrini, siis ta ei pea päevagi vanglas veetma.

Päriselt ilma vangistuseta ei pääsenud reformierakondlasest Alajõe vallavolikogu liige Andrei Andrejev, kellele kohus mõistis möödunud aasta novembris mõrva eest 6 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistusega. Ta oli viinapoe järjekorras läinud tülli endast 10 aastat vanema mehega ja oma registreeritud relvast ta seejärel 3 lasuga maha lasknud. Hiljem väitis, et tegemist oli enesekaitsega aga kuulihaavu leiti ohvri seljast. Mis näitab põgeneva mehe tulistamist, sest mitte keegi pole näinud selg ees ründamist.

Mõrva eest karistati 6 aasta ja 6 kuu vangistusega. Reformierakondlasest Alajõe vallavolikogu liige Andrei Andrejev mõisteti registreeritud revolvrist 38-aastase Andrei maha laskmise eest vangi 6 aastaks ja 6 kuuks.