Swedbank otsib rahapesu riskiga pangakontot

Rootsi omanikega Swedbank AS alustas klientide andmete kontrollimist. Küsimustele tuleb vastata 3. detsembriks, kas pangakontot kasutatakse teiste isikute eest tehingute tegemiseks.

Soovitakse teada konto omaniku nime, isikukoodi, kehtiva isikutuvastuse dokumendi andmeid(ID-kaardi sertifikaatide sisestamist), igakuise sissetuleku suurust, töötamise valdkonda ja riikliku taustaga inimeseks olemist.

Pärast küsimustele vastamist tuleb teha linnuke kasti, millega kinnitate andmete õigsust. Viimane lause selles kinnituses on tähendusrikas:

Kohustun Panka koheselt teavitama, kui arvelduskontot (-kontosid) kavatsetakse kasutada kolmandate isikute eest tehingute tegemiseks ja/või nende vara hoidmiseks.

Kui vastasite eelnevates küsimustes, et olete töötu või teie igakuine sissetulek on kuni 1000 eurot (väikseim vahemik) aga ülekandeid teete 2000 euro eest kuus, siis hakkab pangas punane häire ja lähete täpsema kontrolli alla.

Swedbank on rahapesu riskiga finantsasutus, mis alles 2019. aastal tunneb huvi klientide igakuise sissetuleku suuruse üle, kas inimene töötab või on töötu ja millises valdkonnas ta on tegev.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga