Äriregister muudab firmade aadresse

Haldusreformiga seoses muutusid valdade ja linnade piirid, mis omakord muutis sadade tuhandete inimeste aadresse. Varasem vald võis ühineda naabervallaga või vald sai osaks linnast(Pärnu linn ja ümberkaudsed vallad). Muutus kajastub ka Äriregistri andmetes, mida on muudetud alates detsembrist.

Siiani esitati firma postiaadress kujul tänav, linn/vald ja maakond, siis nüüd on järjestus vastupidine: maakond, linn/vald, tänav, indeks. Näiteks aadress on Ida-Viru maakond, Jõhvi vald, Jõhvi linn, Kooli tn 7, 41533.

Hetkel ei ole teada põhjust, miks tehti Eestis aadresside esitamine ümber väärastunud kujule. Kõik Eesti lähiriigid Soome, Läti, Rootsi, Venemaa ja kaugemad riigid Euroopa Liidus alustavad tänava ja majanumbriga, mille järel lisatakse linn ja haldusüksus.

One response on “Äriregister muudab firmade aadresse

  1. toimetaja Post author

    5. juunist 2018 saadeti i-tooner.com domeenist rämpsposti, kus olid lingid käesoleva lehe sisule. Sellist reklaami ei tellitud. See oli Daniil Domožilovi kättemaks tekstile
    “Küberkelm kuritarvitab tuntud nime” sooviga artikkel internetist eemaldada. https://www.eta.ee/kuberkelm-kuritarvitab-tuntud-nime/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga