Living.ee kaubamärk on ekspertiisis

Puudutaks nüüd ühte varasemat teemat. Nimelt Ove Siiro tegemisi, kellele kuulunud Langersen OÜ omas interneti mööblipoodi living.ee ja selle firma pankrotistumise järel jätkasid tegevust hoopis uue äriühingu nimel.

Olen varem kirjutanud sellest, et living.ee taga olnud firma pankrotistus kavala skeemiga ning äri jätkati uue juriidilise isiku kaudu.

https://www.eestiekspress.com/383/livingee-pankrotistub-kavala-skeemiga/

Meenutuseks toon sealt sündmuste kronoloogia:

17.06.2008 asutatab Toomas Rinne firma Akerston Grupp OÜ aadressiga P. Süda 10-8 Tallinn 10118

25.07.2007 esitab firma Akerston Grupp OÜ Patendiametile kaubamärgi Living.ee taotluse. See võetakse alles menetlusse. Kaubamärgi taotlusest kuni registreerimiseni läheb minimaalselt 16 kuud!

08.07.2008 ostab firma (tõenäoliselt riiulist) ära Helen Vaiksaar.

19.08.2008 teeb Helen Vaiksaar uue muudatuse ja Akerston Grupp OÜ saab nimeks Living.ee OÜ. Muutub ka aadress, milleks nüüd on Laki 11B Tallinn 12915

22.08.2008 on näiteks see minu pakutud kuupäev kui Helen Vaiksaar Living.ee OÜ juhina teatab Langersen OÜle, et teie firma tegevus on vastuolus meie taotletava kaubamärgiga ja te peate lõpetama. Ets ka imet, Langersen tõmbabki võlgadest raske saba jalge vahele ja kapituleerub. Tegelikult olgu öeldud, et kaubamärgi menetlus võtab aega vähemalt aasta ja 90 % tõenäosusega poleks see läbi läinud, sest tegemist on läbi kasutamise tuntuse omandanud märgiga ja ilma ajaloota Akerston Grupp ei suudaks elusees tõestada oma õigust sellele. Toimub kokkumäng: meie (Akerston=Living.ee) hirmutame, teie (Langersen) kardate ja panete oma poekese kinni (annate kogu Zone Media OÜ serveris paikneva tarkvara veel pealekauba) ning aasta pärast pole takistust (firmat Langersen) ka kaubamärgi registreerimiseks ja ÄRI läheb odava Poola mööbliga jällegi edasi.

25.08.2008 esitab Langersen OÜ Äriregistrile taotluse muuta osaühingu aadressi Kadaka tee 56 Tallinn 12915. Harjumaa asemel saab nende uueks koduks Ida-Virumaa.

5.09.2008 kinnitab Viru Maakohtu registrosakond Langersen OÜ pagendusse saatmise Eesti idapiirile Narva linna aadressil Rakvere 89-28.

13.10.2008 ilmub Ärilehes artikkel, et miljonile läheneva võlaga internetipoe www.living.ee endine omanik Langersen OÜ on kapituleerunud ja läheb kuu jooksul pankrotti. 19. augustil 2008 asutatud Living.ee OÜ omandab kuidagiviisi interneti domeeni www.living.ee (Langersenilt pole mingit alust nõuda sellest loobumist, kuid seda tehakse vabatahtlikult). Domeeni kontaktisikuks on endiselt Ove Siiro, keda aastal 2006. tituleeris Ärileht “35 miljoni kroonise käibega Living.ee portaali omanikuks.”

https://www.eestiekspress.com/383/livingee-pankrotistub-kavala-skeemiga/

Tänaseks päevaks on living.ee kaugamärk Patendiametis ekspertiisis. Ma loodan tõsiselt, et tulemus on registreerumisest keelduv, sest selle nime tegid tuntuks mitte Akerston Grupp OÜ inimesed, vaid Langersen OÜ (ka seesama Ove Siiro).

living.ee kaubamark on ekspertiisis ja selle omanikuks on endiselt Akerston Grupp OÜ
living.ee kaubamark on ekspertiisis ja selle omanikuks on endiselt Akerston Grupp OÜ

Kui riik ei saanud pankrotipesast makse kätte, siis vähemalt võiks jätta neile kaubamärgi andmata.

Lisatud 30.05.2010 – Endiselt staatus: Ekspertiisis