Reformierakond pidi vallandama salakütt Kaido Kansi

“Eelmisel nädalal lahkuma sunnitud kõrge looduskaitsejuht tundis end oma valdustes nii kindlalt, et pidas loodusesõprade silme all rahvuspargis jahti.” Sedasi kirjeldas 9. septembri Maaleht ametist lahkuma sunnitud Viljandi linnavolikogu Reformierakonna kandidaadi Kaido Kansi saatust ja tegevust Keskkonnaameti juhatajana.

Eestimaa Rahvaliidu liige Kaido Kansi oli keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regiooni juhataja. Eelmise aasta oktoobris kandideeris Eesti Reformierakonna nimekirjas Viljandi linnavolikokku. Kaader ETV AK 1. juuni 2010
Eestimaa Rahvaliidu liige Kaido Kansi oli keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regiooni juhataja. Eelmise aasta oktoobris kandideeris Eesti Reformierakonna nimekirjas Viljandi linnavolikokku. Kaader ETV AK 1. juuni 2010

Kaido Kansi, 13.05.1965, Eestimaa Rahvaliit, Registrisse kantud, 12.02.2008

Register: Kaido Kansi on Rahvaliidu liige, keskkonnaameti juht.
Register: Kaido Kansi on Rahvaliidu liige, keskkonnaameti juht.

Mullu 18. oktoobril kandideeris ta rahvaliitlasena hoopiski Reformierakonna nimekirjas Viljandi linnavolikku ja kogus 22 häält ning rahva esindajaks ei osutunud.

Pole üllatav, et Reformierakonna nimekirjas kandideerimine viis mehelt kaine mõistuse ja looduskaitse järelevalvajast sai ise salakütt ehk looduse hävitaja. See on seesama igivana küsimus, et kes valvab valvurit. Antud juhul siis looduskaitsjat aga peaks küsima ka näiteks kapo (KOPA) meeste kohta, ega nemad näiteks ise pole korruptandid. Kes valvab korruptsiooni valvureid?

Salaküttimine leidis aset Soomaa rahvuspargis ühel maikuu õhtupoolikul. Läheduses viibinud 2 Belgia loodusesõpra olid šokeeritud lindude ja loomade sigimise ajal püssi paukumisest ning pildistasid mööda jõeluhta ringi tormavat kütti ja lähedusse pargitud autot. Rahvuspargi töötajad tundsid piltidelt ära oma kõrgeima ülemuse Kaido Kansi.

Rahvaliitu astus Kansi 12.02.2008 ja eelmistel kohalikel valimistel kandideeris Viljandi linnavolikokku Reformierakonna nimekirjas ning kogus 22 häält.

Võite 3 korda arvata, kas artikli kättesaadavas interneti versioonis mainiti mehe poliitilist tausta. Loomulikult mitte! Eesti Ekspressi grupp ei kirjuta ju Reformierakonna vaadetega salakütist.

Sellele ei leia viiteid Pärnu Postimehe 31. augusti artiklist, kus teatatakse, et Keskkonnaameti peadirektor ning Reformierakonna liige Andres Onemar kirjutas samal päeval alla käskkirja Kaido Kantsi ametist vabastamisest, sest mehe vastu oli algatatud 2 väärteomenetlust. “Otsus vabastada Kaido Kansi ei tulnud kergelt,” ütles reformikas Andres Onemar ajalehele. Sellest võib järeldada tema poolehoidu erakonnakaaslasele. 20.02.1956 sündinud Andres Onemar on ise Eesti Reformierakonnas alates 03.04.2001 ehk ajast kui keskkonnaminister oli maadevahetuse käima lükanud Heiki Kranich. Tõsi, Pärnu Postimees ei maini kummagi mehe erakondlikku tausta, sest nii on kombeks, et avalikustatakse vaid Keskerakonna liikmete tegevusi.

Samuti tuleb mainida, et Kaido Kansi kuulus Rahvaliidu esindajana 2005. aasta lõpust Viljandi linnavalitsuse liikmete sekka ja 2005. aasta kohalikel valimistel oli nende linnapea kandidaat, kuid ei soostunud erakonda astuma. Nii teatab 23. jaanuari 2008 ajaleht Sakala, et Kaido Kansi soovitakse tagasi kutsuda ning asendada mõne teise Rahvaliidu liikmega (nimetati . ning tema muutumine Reformierakonna meelseks tekitas linna juhtinud koalitsioonis pingeid. Reformierakonna linnapea Kalle Jents andis mõista, et Kansi´st oli neil palju kasu.