Tartu tahab keelata telesaate tegemise

Tartu reformierakondlasest linnapea Urmas Kruuse on Eesti Reformierakondliku ringhäälingu vahendusel andnud teada, et nad ei kavatse lubada Tallinna Televisioonil teha varsti algavat saadet “Tartu – heade mõtete linn”, sest see on sarnane nende kaubamärgiga. Tema täpne tsitaat oli selline: “Aga kuidagi turunduslikult või oma sloganite ja muude kaubamärkidega me seda toetama ei hakka.” ERR pani uudisloo pealkirjaks, et ” Tartu ei luba oma kaubamärki Tallinna TV-l kasutada” aga seda Kruuse sõnaselgelt ei öelnud. Artikkel http://uudised.err.ee/index.php?06234674

Tegelikult ei saa Tartu linnavalitsus keelata kellelgi teha saadet pealkirjaga “Tartu heade mõtete linn”, sest nende registreeritud kaubamärk ei ole kaitstud telesaadete, videofilmide ega muu televisiooni või filmiga seonduvaga.

Selleks, et Urmas Kruuse saaks keelata saate pealkirjas sõnade “Tartu heade mõtete linn” kasutamise, oleks tulnud klassis 41 kaitsta tegevustena näiteks midagi järgnevat: etenduste lavastamine, produtseerimine; stsenaristiteenused; tele- ja raadioprogrammide lavastamine, valmistamine, produtseerimine; filmitootmine, -produtseerimine; videofilmide tootmine, produtseerimine; videofilmide montaaz; subtiitrimine; lindistusstuudioteenused; filmide üürimine, laenutus.

Linnavalitsus on klassis 41 kaitsnud aga järgmised asjad: haridus; väljaõpe, meelelahutus; spordi- ja kultuurialane tegevus.

Nende loetelude võrdlemisel selgub, et Linnavalitsus ei ole kaitsnud kombineeritud kaubamärki (logo + tekst) videode, filmide ja tele teleprogrammide tootmise alal.

Seejuures poleks nende sõnade lisamine loetelusse tähendanud täiendavaid kulutusi, sest riigilõiv on klassi kohta ja pole tähtis, mitu kaupa või teenust sa pikast nimekirjast võtad.