Välisomanduses olevad ajalehed tuleks registreerida mõjuagentidena

Eestis toimub huvitav arutelu teemal, et kuidas Venemaa saab ikka nõuda sealsete MTÜ-de registreerimist ja välismaa agentidena tõlgendamist kui nad saavad välismaalt rahastust.

Sellel teemal oli Reformiraadio stuudios Karmo Tüür, kes tõi välja ka huvitava ja väga tõese võrdluse. Nimelt sellest, et Eesti suurimad ajalehed on ka välismaa firmade omanduses ja tuleks selle tõttu lugeda ka välismaa mõju all olevateks. Võiks minna isegi kaugemale ja öelda, et Postimees, Eesti Päevaleht, Äripäev ja muud on välismaa kapitali mõjuagendid Eesti Vabariigis. See selgitaks, miks meie riigi pinnal asuvad toimetused on sedavõrd Euroopa Liidu meelsed, sest kaupade ja teenuste vaba liikumine annab kapitalile suuremad teenimise võimalused. Nad mängivad ühiskondi üksteise vastu välja, lastes neil töötada väiksema palga eest väitega, et kusagil mujal on keegi teine valmis sama tööd tegema odavamalt.

Me ju kõik teame neid ülistavaid lugusid Soome, Rootsi ja Taani firmadele, mis sulgevad nendes riikides oma tehased ja kolivad need siia. Meie inimesed on veel odavamad kui sealsed töötajad. Samas, kütuse hinnad on juba üsna võrdsed. Järelikult, meie ainus konkurentsieelis on valmidus elada vaesemalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga