Kus ei tasu domeeni registreerida

Rahvusvahelise domeeni pakkujate vahel on keeruline valida, sest neid on nii palju. Samuti on nende hind alla dollari kuni 10 euroni. Soovituse asemel kus registreerida, kirjutan hoopis neist firmadest, kus ei tohi domeeni registreerida.

1. Saksamaalt pärinev 1and1.de ja rahvusvaheliselt 1and1.com. Nad lubavad soodsat hinda aga arvel soodustus ei kajastu ja krediitkaardilt proovivad võtta domeeni täishinna. Nendega suheldes tuleb kaardil hoida limiiti. Kodulehe majutuse ja serveri kohta info puudub.

2. Suurbritannia fasthost.co.uk ei suuda registreerida IDN domeeni. Kui see selgub pärast registreerimise protsessi ja krediitkaardiga maksmist, siis registreerimise avalduse tühistamisele läheb üle 6 päeva. Raha tagastamine ei ole toimunud kiiremini. Hetkel veel lahendus teadmata.

3. Prantsusmaa namebay.com pakkus kehva teenust 2009. aastal. Nad registreerisid domeeni aga nendega tasumine ei õnnestunud ja hiljem blokeerisid registreerija konto. Kuigi domeen jäi registreerituks, siis kontot selle haldamiseks avada ei õnnestunud sh paroolide uuesti küsimisega.

4. Hansanet OÜ (reg 10613614) või ükskõik mis muu firma, mis on seotud Erki Hendriksoniga, sest temale kuulunud Web2 OÜ (reg 11073769 aga kustutatud miljoni krooni maksuvõlaga pankrotistumise järel) kohta on tehtud kohtulahend tsiviilasjas 2-08-62786, sest ta oli pakkunud domeenile sisuhalduse tarkvara, loonud sellele töökõlbmatu keelte valiku nupu ja selle “töö” eest tasu välja pressides sulges kliendi kogu kodulehe(mille majutus oli ette tasutud ja senised tarkvara moodulid samuti tasutud). Kliendi survestamiseks pooliku töö eest tasumiseks sulges serveri, omastas kodulehe sisu ja e-mailid ning registreeris .ee domeeni EENeti juures ümber. Tõsi, hiljem ta loovutas kliendile domeeni aga see tähendas 3 kadunud kuud, mille jooksul klient ei saanud ligi oma e-mailidele, kodulehe sisule ja pidi tegema kõik uuesti.

Ringkonnakohus leiab, et hageja(Hendriksoni kliendi) nõue kuulub rahuldamisele väljaostetud tarkvara maksumuse 9369 krooni 20 sendi ja ettemaksu(serveri rent) 107 krooni 8 sendi ulatuses. Vastuhagi kuulub rahuldamisele summas 1964 krooni 70 senti. TsMS § 445 lg 1 kohaselt tuleb tasaarvestuse tulemusena kostjalt(Hendriksoni Web2 OÜ) välja mõista hageja  kasuks  9369  krooni  20  senti  +  107  krooni  8  senti  –  1964  krooni  70  senti  krooni=  7511 krooni  58  senti.  3.01.2009  esitas  hageja  hagi  täpsustuse  ja  palus  välja  mõista  alates  otsuse tegemisest  kuni  kahjunõude  täitmiseni  viivise  vastavalt  lepingu  p-le  4.3  0,5%  tööpäevas  tasumata summas iga viivitatud tööpäeva eest. Viivise nõue kuulub rahuldamisele.

5. Poola forpsi.com ja forpsi.pl ei tunnista krediitkaardiga maksmist. Ülekanne isegi SEPA süsteemiga ei jõua nende andmebaasi 6 tunniga (hommikust alates kuni tööpäeva lõpuni).

6. Intermedia.ee (Proweb OÜ) ja Beehosting OÜ(Tarbijakaitseameti mustas nimekirjas) ei ole ametlikud registreerijad, vaid müüvad enda nimele registreeritud domeene kliendile edasi. Sellise ostuga ei ole garantiid, et aastaid hiljem saate seda enda nimele vormistada või peate selle eest lisatasu maksma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga