Pettused on rahvusvahelised ja Euroopa Liidus liikmesriikide piire ületavad. Üheks selle haruks on firmadele võltsitud arvete saatmine, millega küsitakse näiteks kataloogis andmete avaldamise eest tasu või kaubamärgi registreerimise lõivu või registreeringu pikendamist.
Euroopa Liidu kaubamärkide registreerimist haldab EUIPO ehk European Union Intellectual Property Office, mille ametlik aadress internetis on euipo.europa.eu/ohimportal/en/
Nende lehel oli viimaste hoiatuste all 9. detsembrist kiri, mis oli saadetud IPO ehk Intellectual Property Office logo alt Belgia firmale. Petukirja logo sarnanes ametlikule logole ja sisaldas selle saaja andmeid ametlikust registrist. Maksmiseks oli antud konto IBAN EE980000009320049043 ja SWIFT kood TABUEE22. See asub Eestis, Tallinna Äripanga AS-is. Eesti Äriregistris ei ole Intellectual Property Office nimelist registreeringut aga see võis olla mõnes kolmandas riigis. Veel üks oht riikideülestele klientidele kontode avamisel. Nende helpdeskile sai pettusest teavitus edastatud.

Tšekiga maksmisel küsiti seda Šveitsi, mis on tuntud samuti „kerge äritegemise kohana” ja pangasaladuse väärtustajana.
Petised tegutsevad internetis aadress www.ip-office.org, mis on registreeritud pettustele omaselt väga hiljuti – 08.07.2016. Seda on muudetud 25. oktoobril, seoses ilmselt sisu valmimisega. Leht asub Venemaa serveris.
Eesti panku on ka varem kasutanud Venemaalt pärinevad inimesed kriminaalset päritolu rahade liigutamiseks aga Lääne-Euroopa riikides tegutsevad petised Eesti panku siiani pole rakendanud. Mis võib viidata Eesti e-residentsuse projekti halbadele kõrvalmõjudele kui hakatakse kontosid avama ka inimestele, kes ise ei peagi kontorisse tulema.
Lisatud 16.12.2016
Pangast tuli kiri, et nad ei saa midagi kommenteerida. Isegi seda, kas vale saaja nimega laekub raha kontole või mitte. Küsimus on siis selles, et keegi välismaal saadab raha Intellectual Property Office kontole pangas, mille tegelik omanik on hoopis Eesti eraisik või juriidiline isik.