Living.ee ametlikult pankrotis, Trend24 järgi minemas

0808950_livingee_logoEsmalt hoiatus kõigile, kes kavatsevad internetis mööblit osta. Kaupluse living.ee senise omanikfirma Langersen OÜ pankrott on välja kuulutatud. Ove Siiro äritegevuse tulemuseks jäi riigil saamata maksutuluna üle miljoni. Äri aetakse edasi uue firma Living.ee OÜ nimel aga minul ei ole usku, et majanduskriisi tingimustes saavutatakse nüüd parem tulemus. Kui isegi majandustõusu aegadel kuni 2008. alguseni ei suudetud jätkusuutlikku tegevust arendada, siis mida oodata majanduslanguse olukorrast? Vahemärkusena olgu öeldud, et 2008. II kvartalis oli eesti SKP ametlikult negatiivne 0,3 protsendiga ja seda vähemalt kümnendi jooksul. Pärast seda on miinus III ja IV kvartalis ainult suurenenud.

Ma ei tahaks küll ennast korrata ja lihtsalt viitan oma 21. oktoobri kirjutisele Living.ee pankrotistub kavala skeemiga, kuidas interneti pood(kogu äri) ja uus kaubamärk kanditi uude firmasse üle ja vana kest visati pankrotihalduritele järamiseks. Kuigi seaduslikult võimalik, pole see aus äri.

24. oktoobril oli Pankrotis living.ee maksuvõlg 931 647 krooni ja praeguseks on see kasvanud veelgi. 1. veebruari seisuga olid Langersen OÜ maksuvõlad kokku 1 060 877 krooni. Ligi pool sellest oli kaupade müügilt laekuma pidanud käibemaks ja ülejäänu töötajate palkadega seotud maksud.

EMTA andmebaasi tulemustest ekraanipilt
EMTA andmebaasi tulemustest ekraanipilt

Praegu on samasugust kavalat äriskeemi, kus toimiv interneti keskkond kanditakse uude firmasse ja vana jäetakse võlgadest koolema korraldamas ka www.trend24.ee, mille senisel omanikfirmal on märgatavad võlad.

trend24.ee portaali omanud firma seis EMTA andmebaasis.
trend24.ee portaali omanud firma seis EMTA andmebaasis.

Internetis peetud äri kohta on veerand miljonit krooni võlga väga suur näitaja. See peaks olema lausa punane rätik näiteks Liis Lassile, et selliste väikeste iluportaalidega pole võimalik kasumlikku äri teha. Eriti olukorras kui turg on reklaamist kärbumas ja inimesed piiravad kõikjal oma kulutusi.

Minu tähelepanu trend24 arengutele juhtis Inno ja Irja blogi. Kui leiaks veel kolmanda näite, kus äri läheb edasi värske firmaga ja domeeni senine omanik lastakse allavett, siis võiks seda pidada juba sümptomaatiliseks.

Praegu on trend24.ee domeeni omanikuks Trendmedia OÜ asemel hoopiski Eastworks Invest OÜ, mis on asutatud 18. aprillil 2005. See pikem tegutsemise ajalugu võib ka viidata, et domeen anti sellele firmale näiteks võlgade katteks ja mitte Living.ee stiilis pankrotipesast põgenemiseks.

EENet andmed trend24.ee omanikfirma kohta 1. veebruar 2009 seisuga.
EENet andmed trend24.ee omanikfirma kohta 1. veebruar 2009 seisuga.

Ma olen nende kahe näite peale kurb. Nii Ove kui Kadi on kindlasti toredad inimesed aga Allakäigu Ansipi juhitavas riigis on internetis äri tegemine täiesti lootusetu. Õnneks pole mina ennast sedavõrd suurelt sisse mässinud, kuid ka minul on pidada võitlus raskemate majandusoludega. Head oravadki, kes lubavad:
Reformierakond: Eesti IT-eksport riigi välissuhtluse prioriteediks

Lisatud:

Trendmedia OÜ (11449134) 20.11.2007 Kustutatud (19.01.2012)

Eastworks Invest OÜ 11124521 18.04.2005 Kustutatud (03.09.2015)

One response on “Living.ee ametlikult pankrotis, Trend24 järgi minemas