Pankrotis living.ee maksuvõlg 931 647 krooni

Tuntud interneti mööblipoe living.ee omaniku Langersen OÜ maksuvõlg läheneb miljonile kroonile. Omanikud on muutnud internetipoe kujundust ja teinud uue firma. Tõenäoliselt kordub tsiigu.ee ja tripletrade petuskeem, kus ostja kaupa ei saagi.

Kirjutasin teisipäeval living.ee pankrotistamise skeemist, kuidas miljonivõlaga firma ainus väärtus internetipood ja aadress www.living.ee liikus alles 17. juunil asutatud firma valdusse. Siiani poodi opereerinud firma Langersen registreeriti septembri alguses ümber Narva linna ja sai endale uued omanikud.

Tänaseks on aastaid mööblit müünud Langersen OÜ maksuvõlg jõudnud ligi miljoni kroonini ehk 931 647 kroonini (järgmine pilt). Seda on mõnevõrra vähem kui jaanuaris 2008, kus 1,3 miljonit oli piisav põhjus ka ajalehes ära mainimiseks http://epl.ekspress.ee/artikkel/416675, kuid tookord selgitas Ove Siiro(33) seda uute kaupluste avamisest tulenenud kuludega.

Tänaseks päevaks on Ove Siiro loobunud oma firmast Langersen OÜ (tuntud living.ee poena) ja müünud selle maha. Ta omandas osaluse 14.03.2003 ja oli ligi viis aastat ainuomanik kuni 4.03.2008-ni kui tema kaasomanikuks sai Martin Talts (26). Käesoleva aasta märtsist olid juhtohjad mööbliäris Taltsi käes, sest registrikaardi järgi võisid firma nimel tehinguid teha vaid Martin Talts üksinda või kaks juhatuse liiget ühiselt. Nagu selgub järgnevast kalev.ee artiklist, siis oli tegemist uue investori kaasamisega, kes pidi mööbliärisse panema sisse lausa 10 miljonit.

Tundub, et lubatud raha ei tulnud või siis oli müük äraütlemata kehv, sest tänaseks päevaks kogunenud käibemaksu võlg 504 383 krooni on sedavõrd suur summa, mille puhul oleks pidanud mööblit müüma 2 802 127 krooni eest. Seda vildaka eeldusega, et müüki läinud kaup oli tarnijalt saadud tasuta. Kui aga näiteks kaupluse juurdehindlus oli 25 protsenti, siis oleks pood pidanud sellise võla tekkimiseks jätma müümata 4 korda suurema summa väärtuses mööblit ehk suurusjärgus 11,2 miljonit.

Kevadel ja suvel firma olukord ei paranenud ning 25. augustil esitasid Martin Talts ja Ove Siiro avalduse Viru Maakohtu registriosakonnale äriühingu asukoha muudatuse kandmiseks äriregistrisse. Siiani Tallinnas tegutsenud firma “küüditati” Narva linna ja tema uueks omanikuks oli lühikest aega vaid Martin Talts ainuisikuliselt. Eraldi tuleb mainida, et firma kapital pole kunagi olnud suurem kui minimaalselt nõutav 40 000 krooni, mistõttu pole ta märgatavalt erinev tsiigu.ee petukauplusest või Pärnus pankrotistunud Tripletrade mööblipoest. Ainult sellest aspektist võib-olla, et siiani pole teada raha maksmise, kuid kauba mitte saamise juhtumeid. Selle kohta aga kehtib reegel, et internetist ostmisel uuri ärimeeste tausta!

Pärast Narva kolimist astus 25. septembril juhatuse liikme kohalt tagasi ka alles märtsis 10 miljonit investeerida lubanud Martin Talts ja uueks omanikuks sai palju firmasid likvideerinud Silver Eensaar. Siiani oli Silver figureerinud näiteks Tartus erakonna Mõõdukad (Sotsiaaldemokraatlik erakond) nimekirjas kandideerides või siis aitas ärimees Rein Kilgi võlgades firmat L.Rei likvideerida. Tsitaat Äripäeva artiklist:

Alates eelmisest kolmapäevast on L.Rei ainus juhatuse liige 29aastane Silver Eensaar, kelle nime taha anna äriregister suure hulga enamasti pankrotis või likvideerimisel olevaid ettevõtteid. Samal päeval registreeritud äriregistri kande muutusega kolis L.Rei Nõva valda.

“See on kindlasti kaunis koht, aga mida teeb Zelluloosi kompleksi omanik sellises külakeses?” sõnas üht võlausaldajat, OÜd Mapri Projekt esindav vandeadvokaat Taivo Ruus. Ruusi sõnul põgeneb Kilk vastutusest ja on alates 2005. aastast firma varasid ära tõstnud, küll tütarfirmadesse, küll teisel viisil.

Äripäev 27.03.2007

Tänaseks päevaks ei ole Langersen OÜ pankroti taotlust veel ametlikes teadetes avaldatud, kuid sellega on aega 13. novembrini, nagu viidati 13. oktoobri Ärilehes Silver Eensaare poolt.

Inimesed, olge ettevaatlikud www.living.ee poest kaupa tellides,
sest firmal on ligi miljoniline maksuvõlg. Isegi juriidiliselt uue nime all
Living.ee OÜ all tegutsemine ei garanteeri äriedu ega võta ära kiusatust ostjate raha omastada!

Väike meenutus kronoloogiast:

17.06.2008 asutatab Toomas Rinne firma Akerston Grupp OÜ aadressiga P. Süda 10-8 Tallinn 10118

25.07.2007 esitab firma Akerston Grupp OÜ Patendiametile kaubamärgi Living.ee taotluse. See võetakse menetlusse. Kaubamärgi taotlusest kuni registreerimiseni läheb minimaalselt 16 kuud!

19.08.2008 teeb Helen Vaiksaar uue muudatuse ja Akerston Grupp OÜ saab nimeks Living.ee OÜ. Muutub ka aadress, milleks nüüd on Laki 11B Tallinn 12915

22.08.2008 on näiteks see minu pakutud kuupäev kui Helen Vaiksaar Living.ee OÜ juhina teatab Langersen OÜle, et teie firma tegevus on vastuolus meie taotletava kaubamärgiga ja te peate lõpetama. Ets ka imet, Langersen tõmbabki võlgadest raske saba jalge vahele ja kapituleerub.

25.08.2008 esitab Langersen OÜ Äriregistrile taotluse muuta osaühingu aadressi Kadaka tee 56 Tallinn 12915. Harjumaa asemel saab nende uueks koduks Ida-Virumaa.

5.09.2008 kinnitab Viru Maakohtu registrosakond Langersen OÜ pagendusse saatmise Eesti idapiirile Narva linna aadressil Rakvere 89-28.

13.10.2008 ilmub Ärilehes artikkel, et miljonile läheneva võlaga internetipoe www.living.ee endine omanik Langersen OÜ on kapituleerunud ja läheb kuu jooksul pankrotti. 19. augustil 2008 asutatud Living.ee OÜ omandab kuidagiviisi interneti domeeni www.living.ee (Langersenilt pole mingit alust nõuda sellest loobumist, kuid seda tehakse vabatahtlikult). Domeeni kontaktisikuks on endiselt Ove Siiro, keda aastal 2006. tituleeris Ärileht “35 miljoni kroonise käibega Living.ee portaali omanikuks.”

Pilt EENeti andmebaasist 21. oktoobril 2008 domeeni living.ee kohta, kus endiselt on kontaktisikuks Langersen OÜ juhatuse liige ja töötaja Ove Siiro (Äriregistri andmetel kuni 25.08.2008ni)